
Незабележимото, но всъщност ценно ресто!
Почти всички от нас подценяваме рестото в монети, които ние получаваме при всяка покупка!
Средно при ежедневни покупки си вземаме определени банкноти. Купуваме каквото сме намислили, а рестото от монети ни се мотаят по джобовете.
Имаме предложение към вас:
Започнете с монети с по-голяма стройност- 0,50 цента, 1 и 2 евро.
Всеки ден правим покупки по най-различни поводи. Какво ще стане ако след всяка покупка отделим изброените по едри монети и не започнем да ги събираме в специално подготвени за целта места. Може да са стъклени буркани, опаковки от разтворими витамини...Това зависи от вас!

Няма да усещате как ден след ден тези монети се трупат. Да кажем няколко месеца преди рождения ви ден, или празник на скъп за вас човек. Омаме си и постоянни празници като Рождество Христово ( Коледа) или Великден, имаме и национален празник. Най-вече имаме лятна почивка (отпуск) където искаме да починем от целогодишното натоварване.
Предлагаме ви този малък, уж незначителен метод, който обаче има огромен потенциал, а освен всичко друго възпитавате в себе си навик да спестявате. Можете само да се радвате ако започнете от днес да го използвате, защото ще сте благодарни след 2,3 или 6 месеца, когато ви се наложи да направите неочакван разход.

Остава да ви кажем и когато започнете да събирате и монетите с по малка стойност, а именно -от 20,10, 5, 2 и 1 цента.
Ако тръгнете да си купувате уред, дреха или мебел с тях е възможно и да ви откажат да заплатите с тях, въпреки че са законно платежно средство. За този проблем имаме подходящо решение: всички места , на които се плащат комунални сметки ( ток, вода, парно ) ,било на тяхна каса или на EasyPay, FastPay или други подобни ще приемат вашите дребни монети с радост.
Все пак отивайте с добре преброена сума, защото и вие, и служителите там могат да допуснат грешка.
Наслаждавайте се, докато спестявате излишните монети!
